MENU

AKTUALITY


2. 5. 2017

Příští stanice: Helsinky!

Až pojedete za pár let helsinských metrem, ve stanici Espoonlahti se vaše česká hruď může dmout pýchou. Právě tento úsek totiž nese podpis české stavební společnosti Metrostav.

Zatímco v Praze na další rozšíření sítě podzemní dráhy už přes dva roky čekáme, v Helsinkách ji prodlužují hned dvojnásobně a společnost Metrostav je u toho. Lídr českého stavebního trhu buduje dvanáctý úsek prodloužení linky metra z Helsinek do Espoo a stanici Espoonlahti. Zakázku provádí ve sdružení s finským partnerem Destia Oy v rámci druhé fáze projektu Länsimetro, jehož cílem je propojit největší finskou aglomeraci vysokokapacitní městskou hromadnou dopravou.
Metrostav se podílí na výstavbě metra v Helsinkách už sedmým rokem. Před aktuálně probíhající zakázkou vyrazil v rámci dvou dílčích staveb celkem cca 3 692 m tunelů. Dobré jméno si čeští stavbaři vybojovali už na začátku. Hned v roce 2010 obdrželi od investora zlatou kolejnici, putovní cenu pro nejlepšího dodavatele z pohledu bezpečnosti. Veškerou výstavbu ve Finsku zatím česká firma realizuje ve sdružení s místní společností Destia Oy.

Reportáž na ihned.cz

Reportáž na TV Nova

test
26. 4. 2019

Investiční roadshow ČSOB Premium

V rámci spolupráce s ČSOB jsme se nově začali podílet také na projektech služby ČSOB Premium, která klientům otevírá dveře do nové dimenze nadstandardního bankovnictví.
test
22. 3. 2019

Podpořili jsme summit OSN

Pravda, jenom ten studentský. Ale o to nás ta podpora těší víc. Mladí lidé se na rozdíl od dospělých alespoň občas na něčem dokážou dohodnout... To nám dává do budoucna určitou naději.