MENU

AKTUALITY


2. 2. 2018

Zima ve znamení luxusních nemovitostí

Je libo klidné bydlení v Praze ve zrekonstruované prvorepublikové vile? Nebo raději luxusní lyžovačku ve švýcarském Verbieru? Náš skvělý klient Czech Republic Sotheby's International Realty dokáže obojí a mnohem víc.

Na konci loňského roku byla dokončena rekonstrukce prvorepublikové Peroutkovy vily v jedinečné pražské rezidenční čtvrti Malvazinky. Prodejcem je realitní společnost Czech Republic Sotheby’s International Realty. Funkcionalistická budova z 30. let nabízí 4 velkorysé byty a 1 komerční jednotku, dá se však prodat i jako investiční celek. Dům nese stejně jako přilehlá ulice jméno Ferdinanda Peroutky, jednoho z nejslavnějších českých novinářů, který před odchodem do exilu žil na pražském Smíchově.
Úplně z jiného soudku je luxusní horská chata ve švýcarském Verbieru.  379 metrů čtverečních, dvě podlaží, pět ložnic a pět koupelen. Interiér v moderním alpském stylu, který je v této oblasti velmi oblíbený. A architektura? Londýnské studio Todhunter Earle!

Reportáž včetně videa o projektu Vila Peroutkova

Fotoreportáž o chatě ve Verbieru

test
1. 5. 2018

V Praze je draze. V Miláně, Londýně či Paříži ještě dráž

I pokud člověk pobírá lehce nadprůměrný plat, pořídit si v Praze vlastní bydlení není vůbec snadné. Na standardní byt o velikosti šedesát metrů čtverečních potřebovali Pražané loni přibližně 12,4 průměrného čistého ročního platu. Dražší bydlení vzhledem k průměrnému platu ve městě mají už jen obyvatelé Londýna a Paříže.
test
15. 3. 2018

Jak zbohatnout? A jak potom zbohatnout ještě víc?

„Investuju do nemovitostí, protože tomu nejvíce rozumím. Zkoušela jsem jiné investice na burze a dluhopisy, ale samozřejmě v roce 2006... příště se radši zeptám expertů,“ svěřila se na konferenci v prostorách Národní technické knihovny Ilona Mančíková z Czech Republic Sotheby's International Realty.