MENU

AKTUALITY


2. 5. 2017

Příští stanice: Helsinky!

Až pojedete za pár let helsinských metrem, ve stanici Espoonlahti se vaše česká hruď může dmout pýchou. Právě tento úsek totiž nese podpis české stavební společnosti Metrostav.

Zatímco v Praze na další rozšíření sítě podzemní dráhy už přes dva roky čekáme, v Helsinkách ji prodlužují hned dvojnásobně a společnost Metrostav je u toho. Lídr českého stavebního trhu buduje dvanáctý úsek prodloužení linky metra z Helsinek do Espoo a stanici Espoonlahti. Zakázku provádí ve sdružení s finským partnerem Destia Oy v rámci druhé fáze projektu Länsimetro, jehož cílem je propojit největší finskou aglomeraci vysokokapacitní městskou hromadnou dopravou.
Metrostav se podílí na výstavbě metra v Helsinkách už sedmým rokem. Před aktuálně probíhající zakázkou vyrazil v rámci dvou dílčích staveb celkem cca 3 692 m tunelů. Dobré jméno si čeští stavbaři vybojovali už na začátku. Hned v roce 2010 obdrželi od investora zlatou kolejnici, putovní cenu pro nejlepšího dodavatele z pohledu bezpečnosti. Veškerou výstavbu ve Finsku zatím česká firma realizuje ve sdružení s místní společností Destia Oy.

Reportáž na ihned.cz

Reportáž na TV Nova

test
6. 6. 2017

Philippe Starck poprvé v Praze

Rozhovory ve francouzštině, italštině i angličtině, skvělý Press Talk v La Fabrice za účasti více než 200 hostů a ukázky toho nejlepšího ze světového designu. Taková byla první návštěva nejslavnějšího světového návrháře Philippa Starcka v Praze.
test
29. 5. 2017

Stáváme se estéty

Krásná moderátorka v luxusním bytě, nejvyšší rodinný dům na světě, výjimečný vilový komplex na Mallorce... To všechno jsou témata, kterými se zabýváme v rámci spolupráce se Sotheby's International Realty.