MENU

AKTUALITY


2. 5. 2017

Příští stanice: Helsinky!

Až pojedete za pár let helsinských metrem, ve stanici Espoonlahti se vaše česká hruď může dmout pýchou. Právě tento úsek totiž nese podpis české stavební společnosti Metrostav.

Zatímco v Praze na další rozšíření sítě podzemní dráhy už přes dva roky čekáme, v Helsinkách ji prodlužují hned dvojnásobně a společnost Metrostav je u toho. Lídr českého stavebního trhu buduje dvanáctý úsek prodloužení linky metra z Helsinek do Espoo a stanici Espoonlahti. Zakázku provádí ve sdružení s finským partnerem Destia Oy v rámci druhé fáze projektu Länsimetro, jehož cílem je propojit největší finskou aglomeraci vysokokapacitní městskou hromadnou dopravou.
Metrostav se podílí na výstavbě metra v Helsinkách už sedmým rokem. Před aktuálně probíhající zakázkou vyrazil v rámci dvou dílčích staveb celkem cca 3 692 m tunelů. Dobré jméno si čeští stavbaři vybojovali už na začátku. Hned v roce 2010 obdrželi od investora zlatou kolejnici, putovní cenu pro nejlepšího dodavatele z pohledu bezpečnosti. Veškerou výstavbu ve Finsku zatím česká firma realizuje ve sdružení s místní společností Destia Oy.

Reportáž na ihned.cz

Reportáž na TV Nova

test
15. 6. 2018

Asi začneme šít dresy pro maratonce...

Když klienti vaše reklamní předměty nevyhodí, je to fajn. Když je navíc ještě hrdě používají, je to skvělé. A když oblečení s vašim logem nosí krásné dámy, je to úplně nejvíc!